Pinot Masters, 27.06.2024 · 18:30

Ochutnávka vín v tme

Pinot Masters

27.06.2024 · 18:30

Product information

Cena 34 €/ osoba
Trvanie ~ 2 hodiny
V tme Áno
Miesto konania Michalská 3, Bratislava - Nádvorie hotela Palace Apartments

Product options

2 voľné miesta

Z francúzkeho slova "Pinot" - šiška, dostali pomenovanie odrody, ktorých tvar strapca pripomína pripomína šisku ihličnatých stromov. Na Slovensku máme niekoľko výborných malých vinárstiev, ktoré doviedli majstrovstvo vinifikácie týchto odôrd a ich rodových príbuzných (krížencov) k dokonalosti. Na tejto ochutnávke v tme si predstavíme 7 vín, pričom všetky odrody vín budú patriť medzi tzv. Pinoty a ich rodinu.

Ochutnávka v tme

Dámy a páni pozývam Vás na zaujímavú ochutnávku, na ktorej Vám garantujem oddych od každodenného stresu, vtipnú atmosféru a skutočne veľa zážitkov z vôní a chutí, ktoré sa pred Vami vďaka tme otvoria.

Po zhasnutí a zotrvaní v úplnej tme pochopíte ako to vyzerá keď sa "otvorí" svet vôní a chutí. Mozog sa už nedokáže spoľahnúť na oči a preto posilní ostatné zmysly ako sa len dá. Čaro tohto efektu pramení ešte v dobe kamennej kedy sa človek musel v tme spoľahnúť na svoj čuch a sluch aby prežil. Nebudete veriť, čo Vaše zmysly vo víne nájdu keď, Váš mozog prepne na "obranný režim".

A viete čo je na tom najlepšie? Že po chvíli hostia zahodia zábrany "šplechnúť" čokoľvek do tmy a vzniká veľmi zábavný a príjemný večer dopĺňaný zaujímavosťami o víne. Z tmy sa niekedy vedia ozvať veľmi zábavné a zaujímavé pocity z vína.

Mnohí hostia často vravia, že si neuveriteľne oddýchli od každodenného stresu a okolitého sveta.

“Sedela som v tme, bez signálu, teda ani telefón ma nerušil, venovala som sa len prítomnému okamihu, v ôňam, chutiam. Sústredila som sa len na vlastné zmysly a nepremýšľala som ani nad prácou ani nad povinnosťami. Asi na tom naozaj niečo bude”

Priatelia pozývame Vás na neobyčajnú ochutnávku, ktorú si nemôžete spájať s tým, čo ste už zažili vo vinárstvach alebo vinotékach, pretože toto je niečo úplne iné.

Toto nebude o prezentovaní vinárstva. Toto bude o víne, a o Vašom zážitku.

Skvělý zážitek, doporučuji každému koho vino zajímá. Tibor je skvělý prúvodce tmou, o víne umí skvěle povídat a je velmi zabavný! Tibore ješte jednou velký dík!

Mirek Hlaváč