Ktosme

Ochutnávky vedieme zámerne tak, aby výsledkom bol zážitok z vína, zmyslového vnímania a príjemnej atmosféry. Preto je u nás možné zažiť degustáciu v inom ,,svetle” ako vo vinárstve. Navyše kladieme dôraz na vlastný výber vín a dávame predovšetkým do popredia menšie, poctivé a málo známe slovenské vinárstva, ktoré uprednostňujú kvalitu pred kvantitou.


Názov “O NÁS” používame zámerne. Za kvalitou stoja daľší ľudia, ktorí svojou poctivou prácou a kvalitnými surovinami prispievajú k tomu, aby hostia odchádzali s úsmevom a zážitkom. Počnúc samotnými rodinnými vinárstvami až po gazdiné, ktoré nám dodávajú dobroty a všetkých tých, ktorí zabezpečujú, aby akcia mohla prebehnúť v podobe a kvalite akú ju máte možnosť u nás zažiť.


Toto všetko zatrešujeme občianskym združením / neziskovou organizáciou Dionýzos. Všetky príjmy vyzbierané za vstupenky na ochutnávoky sú používané na prenájom priestorov, zabezpečenie tovaru, reklamu, prevádzku webstránky a iné prevádzkové, či propagačné náklady OZ Dionýzos. Zo získaných zdrojov nie je generovaný žiadny zisk podnikateľskej činnosti.


Verím, že všetci hostia na našich degustáciách objavia, že cítiť vo víne tak mnoho vôní a chutí, nie je žiadna mágia, ani schopnosť pár obdarených. Tiež verím, že budú odchádzať s úsmevom a nadšení ako hostia na fotke.

Prečoochutnávky v tme?

Naším poslaním je zlepšiť svet. Pýtate sa či je to prostredníctvom vína možné? Je to možné prostredníctvom osvety o tom ako rozlišovať kvalitu a ako podporovať lokálnych kvalitných producentov. Všetko so všetkým súvisí. Napríklad ak kúpite lacný málo kvalitný tovar z opačnej strany zemegule, podporujete transport zaťažujúci životné prostredie. Pritom ste mohli podporiť za tie iste financie lokálneho producenta, získať kvalitnejšie produkty a ešte aj urýchľujete ekonomiku. Možno o žiadnom neviete alebo je problematické sa k tomu produktu dostať. Služby a povedomie je stále nedostatočné. Práve pre to sme tu my. Kvalitné víno je len jeden z našich prostriedkov. Pozrite si toto pekné krátke video vysvetľujúce ako všetko začína u nás a k nám sa všetko vracia.

Kam vlastneputujú financie zo vstupeniek?

Z peňazí, ktoré vyberieme na vstupenky kupujeme víno od vinárov, platíme priestory, techniku, náklady na web, jeho správu a na marketing. Inými slovami na samotný beh ochutnávok, aby stáli za to a aby to pre Vás bol zážitok + oddych.

Zvyšné financie hromadíme na dosiahnutie cieľov, ktoré sú popísané nižšie. Ciele, ktoré tam nie sú vypísané sú navyše aj snaha zorganizovať nezávislú komisiu pre hodnotenie vín - resp. súťaž vín, založenú na inovatívnych pravidlách ale aj zakladanie nových vinohradov. Prečo? Toto je dôležité. Vedeli ste, že Slovensko spadlo z vyše 40 000 hektárov vinohradov na dnešných 8 000? Vinohradníctvo je na kolenách. A vinohradníctvo = poľnohospodárstvo.

Na znak toho, že netvoríme žiadne zisky a nepodnikáme, nemáme ani ako OZ založený živnostenský list. Je to preto, lebo skutočne nepodnikáme a teda, nie je potrebný. Dokonca nepredávame ani víno, ktoré Vám u nás tak chutí. Radšej Vás smerujeme vrámci našej činnosti späť na vinárov, ktorí víno produkujú. Vidíte aj vy za tým ten začarovaný kruh o podpore? Dúfame, že áno.

Našavízia a ciele

Máme jasno v tom aké ciele máme pred sebou aj ako nám pomôžu zlepšiť svet, v ktorom žijeme. Od malých krokov cez väčšie sa časom prepracujeme s pomocou tých, ktorý nás podposujú až do cieľa. Keď cieľ dosiahneme, určíme si opäť väčší cieľ. Na infografike nižšie Vám ukazujeme vždy najaktuálnejší milník našej vízie.

Spolupracujme.Podporte nás a dva razy Vám to vrátime!

Ste poctivé vinárstvo?

Dodajte nám dva kartóny vašeho vína a my Vám za to:

  • víno odprezentujeme na našej ochutnávke v tme
  • hosťom ukážeme, kde ho môžu získať
  • vytvoríme článok na našom blogu formou receptu, ku ktorému kde priradíme Vaše víno
  • pripojíme v tomto článku link na Vašu webstránku, čím si Vaša stránka zvýši návštevnosť aj SEO rating

Najlepšia reklama a prezentácia bez platenia. Napíšte nám, že máte záujem o spoluprácu. S nami je dobré spolupracovať.

Pozor! Je podmienkou aby vinárstvo nebolo vlastnené ani prevádzkované zahraničnými subjektami, hrozno bolo dopestované na Slovensku a víno na Slovensku vyrobené. V opačnom prípade si vyhradzujeme právo spoluprácu odmietnuť.

Prevádzkujete vináreň, bar, reštauráciu alebo inú gastronomickú prevádzku?

Ak nevyužívate reklamný priestor na Vašich toaletách, venujte nám reklamnú plochu, ktorú nevyužívate. Nezmeníte tým vizuálny štýl vášho podniku a nám tým zároveň veľmi pomôžete. Dodáme Vám rámiky primontovateľné samolepkou, bez vŕtania spolu s reklamným plagátom a osobne ich prídeme nainštalovať.

My Vám za to:

  • poradíme pri zostavovaní vínnej karty, resp. urobíme audit Vašej existujúcej ponuky s návrhami na vylepšenie (výber vín, vhodné kombinácie s jedlami vo Vašej ponuke a/alebo návrh na predajnejší/šťavnatejší text pri opise vín pre väčšie predaje)
  • venujeme dva lístky polročne na ochutnávku u nás v tme, ktoré múžete využiť sami, alebo ich venovať

Kontaktujte nás s návrhom na takúto spoluprácu a my sa s Vami radi dohodneme!

Ste someliér/ka alebo milovník vína, ktorý sa do vína rozumie a chcete pridať ruku k dielu?

Ak Vás láka to, čo robíme a Vaše hodnoty voči zvyšovaniu povedomia o domácich produktoch, pomáhaniu regionálnemu trhu a poctivým výrobcom, pridajte sa k nám.

Kontaktujte nás, dohodneme si telefonické a/alebo osobné strentnutie a radi s Vami preberieme všetky možnosti.

Ste prevádzkovateľ webstránky, resp. e-shopu?

Venujte nám reklamnú plochu alebo backlink z vašej stránky. Možno nám venujte zopár zdielaní alebo článkov na sociálnych sieťach a budete vedieť, že to nebolo pre zištný účel ale pomohli ste v tejto krajine budovať niečo lepšie.

My sa Vám radi odvďačíme vstupenkami na naše ochutnávky. Kontaktujte nás pre bližšie podrobnosti.

Prevádzkujete vinotéku?

Vaša cieľová skupina je aj naša cieľová skupina. Ponúkame Vám produkt, ktorý môžete predávať vo Vašej vinotéke. Dodáme Vám skladom darčekové poukazy na našu ochutnávku vín v tme. Komisionálnym spôsobom bez platenia vopred od nás dostanete dohodnutý počet poukazov, ktorý môžete predávať ako rozšírenie Vašej ponuky. Hostia, ktorí ku nám na základe týchto voucherov prídu obdržia zľavový poukaz na nákup vín u Vás a tým Vám ich opäť vrátime. Výšku provízie zakladáme na veľkosti odberu a korektnosti vzťahov.

Kontaktujte nás pre viac informácii a konkrétne podmienky.

Rozumiete sa prezentácii iných nápojov ako káva, destiláty alebo iné?

Ponúkame Vám prezentáciu Vašich produktov v našich alebo Vašich priestoroch (ak sa dajú dostatočne zatemniť) s našou technikou v tme. Tak ako sa to robí u nás. Je to mimoriadne zaujimavá zážitková udalosť pre Vašich aj našich hostí, ktorú si spoja s Vami a Vašou spoločnosťou. Oboznámia sa s Vašou činnosťou hostia, ktorí sú nám verní a na oplátku sa oboznámia s nami, tí vaši. Win-win spolupráca.

Takýmto spôsobom organizujeme niekoľko krát ročne ochutnávky výberových čajov a výberových káv. Budeme len radi ak sa zážitok rozšíri o zaujímavé destiláty, či napráklad čokoládu. Preto nás pokojne kontaktujte a veríme, že spolu zorganizujeme mimoriadne zaujímavú udalosť.

Ste jednoducho iba súkromná osoba? Nevadí aj pre Vás máme ponuku…

Vaše auto je pre nás reklamná plocha, ktorú pravdepodobne nevyužívate. Spolu sa dohodneme na veľkosti nálepky, ktorú umiestnime na zadnú časť vozidla, kde ju budú v premávke iní vodiči dobre vidieť. My Vám za to: Pomôžete dobrej veci a my Vám za to:

  • poradíme a vybavíme vhodné víno kedykoľvek v prípade potreby. Krstiny, svatba, firemná akcia atď
  • venujeme dva lístky ročne na ochuntávku vín v tme u nás, ktoré môžete využiť pre seba alebo venovať

Kontaktujte nás, dohodneme si telefonické a/alebo osobné strentnutie a radi s Vami preberieme všetky možnosti.

Podporujú násReštaurácie, hotely, kaviarne, vinárstva,... teší Vás pomáhať. Ďakujeme