Kto sme?

Tibor Kiss

Ochutnávky vedieme zámerne tak, aby výsledkom bol zážitok z vína, zmyslového vnímania a príjemnej atmosféry. Preto je u nás možné zažiť degustáciu v inom ,,svetle” ako vo vinárstve. Navyše kladieme dôraz na vlastný výber vín a dávame predovšetkým do popredia menšie, poctivé a málo známe slovenské vinárstva, ktoré uprednostňujú kvalitu pred kvantitou.

Názov “O NÁS” používame zámerne. Za kvalitou stoja daľší ľudia, ktorí svojou poctivou prácou a kvalitnými surovinami prispievajú k tomu, aby hostia odchádzali s úsmevom a zážitkom. Počnúc samotnými rodinnými vinárstvami až po gazdiné, ktoré nám dodávajú dobroty a všetkých tých, ktorí zabezpečujú, aby akcia mohla prebehnúť v podobe a kvalite akú ju máte možnosť u nás zažiť.

Verím, že všetci hostia na našich degustáciách objavia, že cítiť vo víne tak mnoho vôní a chutí, nie je žiadna mágia, ani schopnosť pár obdarených. Tiež verím, že budú odchádzať s úsmevom a nadšení ako hostia na fotke.

Prečo ochutnávky v tme?

Pýtate sa či je to prostredníctvom vína možné? Je to možné prostredníctvom osvety o tom ako rozlišovať kvalitu a ako podporovať lokálnych kvalitných producentov. Všetko so všetkým súvisí. Napríklad ak kúpite lacný málo kvalitný tovar z opačnej strany zemegule, podporujete transport zaťažujúci životné prostredie. Pritom ste mohli podporiť za tie iste financie lokálneho producenta, získať kvalitnejšie produkty a ešte aj urýchľujete ekonomiku. Možno o žiadnom neviete alebo je problematické sa k tomu produktu dostať. Služby a povedomie je stále nedostatočné. Práve pre to s me tu my. Kvalitné víno je len jeden z našich prostriedkov. Pozrite si toto pekné krátke video vysvetľujúce ako všetko začína u nás a k nám sa všetko vracia.