× Úvod Verejné ochutnávky Darček Blog Pre skupiny O nás Kontakt 0 € Slovensky English
Jedinečné ochutnávky slovenských vín v tme

Jedinečné ochutnávky slovenských vín v tme

Objavte úžasný svet vôní a chutí, ktoré sa Vám odhalia po zhasnutí svetiel!

Historická pivnica v Bratislave

Ochutnávky sa štandardne konajú v priestoroch historickej pivnice z 15-teho storočia

Slovenské rodinné vinárstva

Objavte malé slovenské rodinné vinárstva, o ktorých ste možno ešte ani nepočuli.

Neobyčajný zážitok v tme

Zažite oddych, relax a objavte ako sa vám posilnia zmysly za úplnej tmy

Verejné ochutnávky so someliérom v tme

Zaujímavý, poučný a zábavný večer založený na vplyve tmy na naše zmysly.

Jazyky
Slovenčina
Angličtina (iba vybrané termíny)
Trvanie ~ 2 hodiny
V tme Áno

Rýchla ochutnávka

Ochutnajte náš výber 9 vín pre daný týždeň. Každou 2cl vzorkou vás prevedie náš personál.

Trvanie ~ 20 minút
V tme Nie
Jazyky
Slovenčina
Angličtina
Francúština
Taliančina
Dostupnosť Št-Po: 10:00 - 17:40
  • prvé 3 vína - zdarma
  • ďalších 6 vín - 9,90 €

Ochutnávka v tme

Novinka! Vyskúšajte si ochutnávku v tme so zvukovým sprievodom v angličtine. Počas 40 minút ochutnáte 4 vzorky (4cl) slovenských vín v úplnej tme.

Trvanie 45 minút
V tme Áno
Jazyky
Angličtina
Dostupnosť Št-Po: 11:00 - 16:00
  • 4 vzorky po 4cl
  • 18,90 €

Prihláste sa na odber noviniek

Dostávajte informácie o novinkách a pozvánky na špeciálne ochutnávky ako napríklad čajovú alebo víno s čokoládou.

Je zvláštne ako čas beží rýchlo keď je úplná tma

Po úvodnom slove sa svetlá zhasnú úplne a začneme nalievať prvú vzorku vína. Po naliatí Vám o víne neprezradíme vôbec nič! Ani farbu, ani odrodu, ani výrobcu. Rovno sa začneme venovať našim zmyslom, umeniu chápať vôňam a arómam, osvojíme si techniku ovoniavania, ochutnávania, posudzovania tela vína, zdravotného stavu vína ale aj kombinovanie s jedlom.

V tme idú bokom aj podvedomé predsudky. Vidieť farbu nápoja pred jeho ochutnaním už chtiac-nechtiac ovplyvňuje náš mozog. Niektorí hostia dokonca vraveli — “Super bolo, že sa navzájom nikto nevidí a potom človek nemá problém hocičo povedať. Nikto na mňa nepozerá. Bolo to také oslobodzujúce”

Nakoniec po každej vzorke víne sa Vás začneme pýtať na farbu (ktorú často nie je vôbec také jednoznačné určiť) , odrodu a zaradenie podľa zvyškového cukru (tiež veľmi záľudné). Následne Vám víno odprezentujeme, doplníme pár zaujímavostí a pokračujeme ďalšou vzorkou. Tých bude spolu 7 + jedno prekvapenie a ochutnávka potrvá dve hodiny.

Ochutnávky pre organizované skupiny

Súkromné ochutnávky v priestoroch krásnej historickej pivnice z 15-teho storočia na Michalskej ulici 3 v Bratislave na nádvorí hotela Palace Apartments. Miesto dýcha históriou. Hostia po skončení vykročia na pešiu zónu do tradičnej atmosféry starého mesta.

Na takejto akcii som ešte nikdy nebol, preto som bol zvedavý, aké to asi bude. Bol som veľmi milo prekvapený. Tma vytvorí tajomnú atmosféru. Okrem ochutnávky vybraných vzoriek sa človek dozvie aj mnoho zaujímavých informácií. Určite odporúčam!

Martin Stropko

Najnovšie články

Prečo ochutnávky v tme vznikli

Spotreba vína na Slovensku je podporená našimi vínami len do úrovne cca 60%. Zvyšok vín. ktoré vypijeme musíme importovať zo zahraničia.

Našim snom je toto percento radikálne zvýšiť. Zvýšiť dopyt po slovenskom víne a tým pomôcť vinohradníkom a vinárom sa rozvíjať, vysádzať viac vinohradov a podporovať ekonomiku našej vlastnej krajiny. Preto vyberáme najmä vína od menších vinárov, ktorých často vôbec nepoznáte. Predovšetkým hľadáme tých výrobcov, ktorý dávajú do svojej práce srdce a dušu.

Preto sa snažíme ľudí učiť vínu rozumieť, rozlišovať kvalitu a ukazovať, že aj na Slovensku vieme robiť kvalitné a výnimočne chutné vína. Navyše, ak sa nám toto bude dariť a nebudeme voziť toľko vína z celého sveta (keď môžeme piť to, čo máme sami pod nosom), poďakuje sa nám určite aj naša planéta.

Ako ale osloviť pre vyššie dobro veľkú masu ľudí? Museli sme priniesť niečo iné, niečo zvláštne a zaujímavé. Dámy a páni, predstavujeme Vám naše ochutnávky v tme.

“Verím, že všetci hostia na našich degustáciách objavia, že cítiť vo víne tak mnoho vôní a chutí, nie je žiadna mágia, ani schopnosť pár obdarených. Tiež verím, že budú odchádzať s úsmevom a nadšení ako hostia na fotke vľavo, ktorých som nemal to srdce odmietnuť a spraviť si spoločnú fotografiu 🙂”

Tibor Kiss

— držiteľ someliérskeho certifikátu z Českého Vinárskeho Inštitútu

Často kladené otázky

Kde sa ochutnávky konajú?

Naše ochutnávky vín v tme pre verejnosť sa konajú v Bratislave na Michalskej ulici 3 v pivničných priestoroch na nádvorí hotela Palace Apartments. Pre súkromné/firemné akcie slúži tento priestor tiež, no navyše máme v ponuke viac miest vrámci mesta a jeho okolia v závislosti od Vašich požiadaviek (počet osôb, projektor a spol. na konferenciu, menu, možnosť ubytovania, atď). Pokojne sa informujte.

Bude tam úplná tma?

Áno, bude. Po celú dobu okrem úvodu, kde si na ňu budeme postupne zvykať a na konci keď Vám prinesiem niečo pod zub.

Je to určené len pre znalcov vín?

Vôbec nie. Znalosti a skúsenosti s vínom nehrajú pri zmyslovom vnímaní vína v tme úlohu. Práve že si na svoje prídu práve tí, ktorí hlásia, že sa vínu nerozumejú a že cítiť vanilku, slivku a biele korenie vo víne vie len niekto dlho a poctivo trénovaný. Je to asi ako keď ide do kina na ten istý dobrý film odborník na kinematografiu a aj bežný človek, čo sa chce jednoducho zabaviť a relaxovať.

Aké vína tam budú?

To je prekvapenie aby nenastali podvedomé predsudky a navyše je pre hostí mimoriadne zábavné ak neuhádnu farbu vína, čo pili. Prezradím iba, že sú všetky slovenské.

Vína sú od jedného vinára?

Nie. Zo siedmich vín sa niektoré vinárstva opakujú, niektoré sú len raz. Výber sa mení podľa ponuky, sezóny a môjho najsvedomitejšieho výberu.

Čo ak sa budem sa báť v tej tme?

Ak trpíte panickým strachom z tmy, pravdepodobne to pre Vás nebude to pravé orechové. Zo skúseností však viem, že tým, že budete počuť môj hlas po celú dobu, vnímať sa navzájom ako pri sebe sedíte a popíjať víno v dobrej nálade, žiadny strach nehrozí. Navyše Vás počas degustácie zamestnám prirodzenou diskusiou a hodnotením vína dostatočne na to, aby ste sa nemali priestor sa báť. ?