Letný výber, 24.08.2024 · 18:30

Wine tastings

Letný výber

24.08.2024 · 18:30

Product information

Price 34 €/ person
Jazyk
Slovak
Place Michalská 3, Bratislava - Nádvorie hotela Palace Apartments
Duration ~2 hours
In the dark Yes

Product options

31 voľných miest

V teple nám chutia iné vína ako počas zvyšku roka. Preto na ochutnávke počas júla a augusta si prechutnáme výber vín ľahšieho a letnejšieho charakteru. Viac perlivejších, viac ľahších a aj viac svetejších vín ako zvyčajne bude výber obsahovať. Vína príjemne piteľné v lete na terase a počas teplých večerov sú pre Vás prichystané z niekoľkých slovenských vinárstiev, o ktorých ste možno ešte nepočuli.

Tasting in the dark

Dámy a páni pozývam Vás na zaujímavú ochutnávku, na ktorej Vám garantujem oddych od každodenného stresu, vtipnú atmosféru a skutočne veľa zážitkov z vôní a chutí, ktoré sa pred Vami vďaka tme otvoria.

Po zhasnutí a zotrvaní v úplnej tme pochopíte ako to vyzerá keď sa "otvorí" svet vôní a chutí. Mozog sa už nedokáže spoľahnúť na oči a preto posilní ostatné zmysly ako sa len dá. Čaro tohto efektu pramení ešte v dobe kamennej kedy sa človek musel v tme spoľahnúť na svoj čuch a sluch aby prežil. Nebudete veriť, čo Vaše zmysly vo víne nájdu keď, Váš mozog prepne na "obranný režim".

A viete čo je na tom najlepšie? Že po chvíli hostia zahodia zábrany "šplechnúť" čokoľvek do tmy a vzniká veľmi zábavný a príjemný večer dopĺňaný zaujímavosťami o víne. Z tmy sa niekedy vedia ozvať veľmi zábavné a zaujímavé pocity z vína.

Mnohí hostia často vravia, že si neuveriteľne oddýchli od každodenného stresu a okolitého sveta.

“Sedela som v tme, bez signálu, teda ani telefón ma nerušil, venovala som sa len prítomnému okamihu, v ôňam, chutiam. Sústredila som sa len na vlastné zmysly a nepremýšľala som ani nad prácou ani nad povinnosťami. Asi na tom naozaj niečo bude”

Priatelia pozývame Vás na neobyčajnú ochutnávku, ktorú si nemôžete spájať s tým, čo ste už zažili vo vinárstvach alebo vinotékach, pretože toto je niečo úplne iné.

Toto nebude o prezentovaní vinárstva. Toto bude o víne, a o Vašom zážitku.

Zúčastnil som sa už viacerých degustácií čajov, no táto mi utkvie v pamäti najvýraznejšie. Čaje boli skutočne špičkové a celá ochutnávka postupne príjemne gradovala. Bolo zaujímavé počúvať ostatných ľudí, čo všetko vo vôni a chuti vnímajú a čo im pripomínajú. Rozhodne odporúčam túto akciu všetkým, ktorí majú záľubu v čajoch, alebo/a by sa o nich niečo viac radi dozvedeli. Sám sa tejto akcie znova rád zúčastním aj v budúcnosti.

Ondrej Gavalčin