Prívlastkové vína · 23.02.2023 · 18:30

Product information

25.00 €

Place

Táto téma by sa mohla volať aj "Ako čítať etikety". Na vínach nájdete množstvo známych aj neznámych pojmov, ktoré si zaslúžia vysvetlenie. Sur lie, Battonage, Barrique, Neskorý zber, Klaret... Predstavíme si sedem slovenských vín a každé z nich bude mať na svojej etikete prívlastok, či nápis, ktorému Vás naučíme rozumieť príjemnou, zaujímavou a humornou formou.

Light green canvas bag with black straps, handle, front zipper pouch, and drawstring top.

Product options

28 voľných miest 1 vstupenka = 1 osoba

Ochutnávka v tme

Dámy a páni pozývam Vás na zaujímavú ochutnávku, na ktorej Vám garantujem oddych od každodenného stresu, vtipnú atmosféru a skutočne veľa zážitkov z vôní a chutí, ktoré sa pred Vami vďaka tme otvoria.

Po zhasnutí a zotrvaní v úplnej tme pochopíte ako to vyzerá keď sa "otvorí" svet vôní a chutí. Mozog sa už nedokáže spoľahnúť na oči a preto posilní ostatné zmysly ako sa len dá. Čaro tohto efektu pramení ešte v dobe kamennej kedy sa človek musel v tme spoľahnúť na svoj čuch a sluch aby prežil. Nebudete veriť, čo Vaše zmysly vo víne nájdu keď, Váš mozog prepne na "obranný režim".

A viete čo je na tom najlepšie? Že po chvíli hostia zahodia zábrany "šplechnúť" čokoľvek do tmy a vzniká veľmi zábavný a príjemný večer dopĺňaný zaujímavosťami o víne. Z tmy sa niekedy vedia ozvať veľmi zábavné a zaujímavé pocity z vína.

Mnohí hostia často vravia, že si neuveriteľne oddýchli od každodenného stresu a okolitého sveta.

“Sedela som v tme, bez signálu, teda ani telefón ma nerušil, venovala som sa len prítomnému okamihu, v ôňam, chutiam. Sústredila som sa len na vlastné zmysly a nepremýšľala som ani nad prácou ani nad povinnosťami. Asi na tom naozaj niečo bude”

Priatelia pozývame Vás na neobyčajnú ochutnávku, ktorú si nemôžete spájať s tým, čo ste už zažili vo vinárstvach alebo vinotékach, pretože toto je niečo úplne iné.

Toto nebude o prezentovaní vinárstva. Toto bude o víne, a o Vašom zážitku.

Financie vyzbierané za vstupenky na ochutnávky sú používane na prenájom priestorov, zabezpečenie tovaru, reklamu, prevádzku webstránky a iné prevádzkové, či propagačné náklady OZ Dionýzos. Zo získaných zdrojov nie je generovaný žiadny zisk podnikateľskej činnosti.

Na Tmavú degustáciu sme prišli s priateľom a vôbec sme na začiatku nevedeli, čo máme očakávať. Atmosféra vynikajúca, playlist(winelist) poskladaný na jednotku a čo musím oceniť v prvom rade bol celkový prístup. Určite sa na Tmavú degustáciu vrátim a odporučim ju aj svojim známym.

Ivetka Marušakova