Ochutnávka vín v tme - Snúbenie s jedlom 24.11.21

25.00 €

24.11.2021

24 voľných miestTÉMA OCHUTNÁVKY - SNÚBENIE S JEDLOM


Na tejto ochutnávke v tme si predstavíme 7 vín ako vždy. Miesto tradičného sprievodného slova o degustovaní a dôležitých zaujímavostiach, ktoré by mal každý vedieť, sa tu ale zameriamie len na snúbenie vín a jedál. Nebudeme konzumovať žiadne jedlo, iba víno. Nebudeme si memorovať konkrétne dvojkombinácie vína a pokrmu, ale pochopíte pravidlá, ktoré fungujú a vysvetlíme si princípy správneho kombinovania chutí a aróm. Ku každému vybranému vínu si povieme aké vino by ku nemu bolo vhodné, a tiež prečo. Cieľom tejto ochutnávky okrem hlbokého zážitku je aj to, aby ste odišli s vedomosťami, ktoré pri stolovaní budete vedieť využiť.


Dámy a páni pozývam Vás na zaujímavú ochutnávku, na ktorej Vám garantujem oddych od každenného stresu, vtipnú atmosféru a skutočne veľa zážitkov z vôní a chutí, ktoré sa pred Vami vďaka tme otvoria. 


Teším sa na Vás.

Tibor Kiss - someliér a autor Tmavej degustácie v Bratislave

------------------------------------------------------------------------------

!!! COVID NARIADENIA !!!

V súvislosti s nariadením vlády SR a RÚVZ prechádzame v našej prevádzke na akceptovanie hostí v skupine OTP. Všetci hostia sa pri vstupe musia preukázať platným potvrdením o očkovaní, prekonaní ochorenia COVID 19 pred menej ako 180 dňami alebo negatívnom výsledku testu nie staršom ako 48 hodín. Tieto potvrdenia budeme pri príchode hostí kontrolovať a hostia bez neho nebudú na ochutnávku pripustení

Ďakujeme, že chránite ľudí vo svojom okolí.

------------------------------------------------------------------------------


Po zhasnutí a zotrvaní v úplnej tme pochopíte ako to vyzerá keď sa "otvorí" svet vôní a chutí. Mozog sa už nedokáže spoľahnúť na oči a preto posilní ostatné zmysly ako sa len dá. Čaro tohto efektu pramení ešte v dobe kamennej kedy sa človek musel v tme spoľahnúť na svoj čuch a sluch aby prežil. Nebudete veriť, čo Vaše zmysly vo víne nájdu keď, Váš mozog prepne na "obranný režim".


A viete čo je na tom najlepšie? Že po chvíli hostia zahodia zábrany "šplechnúť" čokoľvek do tmy a vzniká veľmi zábavný a príjemný večer dopĺňaný zaujímavosťami o víne. Z tmy sa niekedy vedia ozvať veľmi zábavné a zaujímavé pocity z vína.


Mnohí hostia často vravia, že si neuveriteľne oddýchli od každodenného stresu a okolitého sveta.

"Sedela som v tme, bez signálu, teda ani telefón ma nerušil, venovala som sa len prítomnému okamihu, vôňam, chutiam. Sústredila som sa len na vlastné zmysli a nepremýšľala som ani nad prácou ani nad povinnosťami. Asi na tom naozaj niečo bude"


Priatelia pozývame Vás na neobyčajnú ochutnávku, ktorú si nemôžete spájať s tým, čo ste už zažili vo vinárstvach alebo vinotékach, pretože toto je niečo úplne iné.


Toto nebude o prezentovaní vinárstva.

Toto bude o víne,

a o Vašom zážitku.


Začiatok ochutnávky je o 19:00. "Vidíme" sa v tme?

Tibor Kiss - someliér a autor


Pivnica pod Dolnozemskou krčmou

Panská 7

811 06 Bratislava


!!! 1 vstupenka zahŕňa vstup na ochutnávku pre 1 osobu !!!


Financie vyzbierané za vstupenky na ochutnávky sú používane na prenájom priestorov, zabezpečenie tovaru, reklamu,  prevádzku webstránky a iné prevádzkové, či propagačné náklady OZ Dionýzos. Zo získaných zdrojov nie je generovaný žiadny zisk podnikateľskej činnosti.