Ochutnávka vín v tme - Pinot Masters 3.9.2020

25.00 €

03.09.2020

25 voľných miestTÉMA OCHUTNÁVKY - PINOT MASTERS


Z francúzkeho slova "Pinot" - šiška, dostali pomenovanie odrody, ktorých tvar strapca pripomína šisku ihličnatých stromov. Na Slovensku máme niekoľko výborných malých vinárstiev, ktoré doviedli majstrovstvo vinifikácie týchto odôrd a ich rodových príbuzných (krížencov) k dokonalosti. Na tejto ochutnávke v tme si predstavíme 7 vín, pričom všetky odrody vín budú patriť medzi tzv. Pinoty a ich rodinu, povieme si bližšie niekoľko zaujímavostí o týchto odrodách a spoznáme spolu čaro degustácie, na ktorej neviete vopred, čo degustujete. Na samom konci nie ste viazaní si vôbec nič kúpiť. Ide o čas určený Vám, dobrej nálade, relaxu od každodenného stresu a zmyslového zážitku z nového sveta vôní.


Dámy a páni pozývam Vás na zaujímavú ochutnávku, na ktorej Vám garantujem oddych od každodenného stresu, vtipnú atmosféru a skutočne veľa zážitkov z vôní a chutí, ktoré sa pred Vami vďaka tme otvoria. Teším sa na Vás.


Tibor Kiss - someliér a autor Tmavej degustácie

------------------------------------------------------------------------------


Po zhasnutí a zotrvaní v úplnej tme pochopíte ako to vyzerá keď sa "otvorí" svet vôní a chutí. Mozog sa už nedokáže spoľahnúť na oči a preto posilní ostatné zmysly ako sa len dá. Čaro tohto efektu pramení ešte v dobe kamennej kedy sa človek musel v tme spoľahnúť na svoj čuch a sluch aby prežil. Nebudete veriť, čo Vaše zmysly vo víne nájdu keď, Váš mozog prepne na "obranný režim".


A viete čo je na tom najlepšie? Že po chvíli hostia zahodia zábrany "šplechnúť" čokoľvek do tmy a vzniká veľmi zábavný a príjemný večer dopĺňaný zaujímavosťami o víne. Z tmy sa niekedy vedia ozvať veľmi zábavné a zaujímavé pocity z vína.


Mnohí hostia často vravia, že si neuveriteľne oddýchli od každodenného stresu a okolitého sveta.

"Sedela som v tme, bez signálu, teda ani telefón ma nerušil, venovala som sa len prítomnému okamihu, vôňam, chutiam. Sústredila som sa len na vlastné zmysli a nepremýšľala som ani nad prácou ani nad povinnosťami. Asi na tom naozaj niečo bude"


Priatelia pozývame Vás na neobyčajnú ochutnávku, ktorú si nemôžete spájať s tým, čo ste už zažili vo vinárstvach alebo vinotékach, pretože toto je niečo úplne iné.


Toto nebude o prezentovaní vinárstva.

Toto bude o víne,

a o Vašom zážitku.


Začiatok ochutnávky je o 19:00. "Vidíme" sa v tme?

Tibor Kiss - someliér a autor


Panská 7, Bratislava

Pivnica pod Dolnozemskou krčmou


!!! 1 vstupenka zahŕňa vstup na ochutnávku pre 1 osobu !!!


Financie vyzbierané za vstupenky na ochutnávky sú používane na prenájom priestorov, zabezpečenie tovaru, reklamu,  prevádzku webstránky a iné prevádzkové, či propagačné náklady OZ Dionýzos. Zo získaných zdrojov nie je generovaný žiadny zisk podnikateľskej činnosti.