Ochutnávka vín v tme - Darčeková 12.1.2022

25.00 €

12.01.2022

18 voľných miestTÉMA OCHUTNÁVKY - DARČEKOVÁ

Tento termín ochutnávky je stvorený na to, aby ste mohli mimoriadne originálnym spôsobom obdarovať svojich blízkych pod Vianočným stromčekom. Vyberieme 7 rôznych, mimoriadne zaujímavých vín, ktoré budú pochádzať o malých slovenských rodinných vinárstiev. Tak ako je to na našich ochutnávkach zvykom, bude sa odohrávať v úplnej tme a hostia nebudú vopred vidieť, ani vedieť, čo degustujú. Budete mať miestami veľký problém po ochutnaní uhádnuť, akú malo víno farbu. Každé víno bude od iného rodinného vinára, každé bude mať inú odrodu, pochádzať budú z rôznych kútov Slovenska. Počas dvojhodinovej ochutnávky ochutnáte 7 fantastických vín a naučíte sa veci, ktoré Vám žiadny vinár na svojej prezentácii nikdy nepovedal.

Dámy a páni pozývam Vás na zaujímavú ochutnávku, na ktorej Vám garantujem oddych od každodenného stresu, vtipnú atmosféru a skutočne veľa zážitkov z vôní a chutí, ktoré sa pred Vami vďaka tme otvoria. 


Teším sa na Vás.

Tibor Kiss - someliér a autor Tmavej degustácie

------------------------------------------------------------------------------

!!! COVID NARIADENIA !!!

V súvislosti s nariadením vlády SR a RÚVZ prechádzame v našej prevádzke na akceptovanie hostí v skupine OTP. Všetci hostia sa pri vstupe musia preukázať platným potvrdením o očkovaní, prekonaní ochorenia COVID 19 pred menej ako 180 dňami alebo negatívnom výsledku testu nie staršom ako 48 hodín. Tieto potvrdenia budeme pri príchode hostí kontrolovať a hostia bez neho nebudú na ochutnávku pripustení

Ďakujeme, že chránite ľudí vo svojom okolí.

------------------------------------------------------------------------------

Po zhasnutí a zotrvaní v úplnej tme pochopíte ako to vyzerá keď sa "otvorí" svet vôní a chutí. Mozog sa už nedokáže spoľahnúť na oči a preto posilní ostatné zmysly ako sa len dá. Čaro tohto efektu pramení ešte v dobe kamennej kedy sa človek musel v tme spoľahnúť na svoj čuch a sluch aby prežil. Nebudete veriť, čo Vaše zmysly vo víne nájdu keď, Váš mozog prepne na "obranný režim".


A viete čo je na tom najlepšie? Že po chvíli hostia zahodia zábrany "šplechnúť" čokoľvek do tmy a vzniká veľmi zábavný a príjemný večer dopĺňaný zaujímavosťami o víne. Z tmy sa niekedy vedia ozvať veľmi zábavné a zaujímavé pocity z vína.


Mnohí hostia často vravia, že si neuveriteľne oddýchli od každodenného stresu a okolitého sveta.

"Sedela som v tme, bez signálu, teda ani telefón ma nerušil, venovala som sa len prítomnému okamihu, vôňam, chutiam. Sústredila som sa len na vlastné zmysli a nepremýšľala som ani nad prácou ani nad povinnosťami. Asi na tom naozaj niečo bude"


Priatelia pozývame Vás na neobyčajnú ochutnávku, ktorú si nemôžete spájať s tým, čo ste už zažili vo vinárstvach alebo vinotékach, pretože toto je niečo úplne iné.


Toto nebude o prezentovaní vinárstva.

Toto bude o víne,

a o Vašom zážitku.


Začiatok ochutnávky je o 19:00. "Vidíme" sa v tme?

Tibor Kiss - someliér a autor


Panská 7, Bratislava

Pivnica pod Dolnozemskou krčmou


!!! 1 vstupenka zahŕňa vstup na ochutnávku pre 1 osobu !!!


Financie vyzbierané za vstupenky na ochutnávky sú používane na prenájom priestorov, zabezpečenie tovaru, reklamu,  prevádzku webstránky a iné prevádzkové, či propagačné náklady OZ Dionýzos. Zo získaných zdrojov nie je generovaný žiadny zisk podnikateľskej činnosti.