Darčeková · 10.01.2024 · 18:30

Product information

29.00 €

Place

Michalská 3, Bratislava - Nádvorie hotela Palace Apartments

Place

Trvanie: ~2,5 hod

Tento termín ochutnávky je stvorený na to, aby ste mohli mimoriadne originálnym spôsobom obdarovať svojich blízkych pod Vianočným stromčekom. Vyberieme 7 rôznych, mimoriadne zaujímavých vín, ktoré budú pochádzať o malých slovenských rodinných vinárstiev.

Light green canvas bag with black straps, handle, front zipper pouch, and drawstring top.

Product options

34 voľných miest 1 vstupenka = 1 osoba

Ochutnávka v tme

Dámy a páni pozývam Vás na zaujímavú ochutnávku, na ktorej Vám garantujem oddych od každodenného stresu, vtipnú atmosféru a skutočne veľa zážitkov z vôní a chutí, ktoré sa pred Vami vďaka tme otvoria.

TÉMA OCHUTNÁVKY - DARČEKOVÁ

Tento termín ochutnávky je stvorený na to, aby ste mohli mimoriadne originálnym spôsobom obdarovať svojich blízkych pod Vianočným stromčekom. Vyberieme 7 rôznych, mimoriadne zaujímavých vín, ktoré budú pochádzať o malých slovenských rodinných vinárstiev. Tak ako je to na našich ochutnávkach zvykom, bude sa odohrávať v úplnej tme a hostia nebudú vopred vidieť, ani vedieť, čo degustujú. Budete mať miestami veľký problém po ochutnaní uhádnuť, akú malo víno farbu. Každé víno bude od iného rodinného vinára, každé bude mať inú odrodu, pochádzať budú z rôznych kútov Slovenska. Počas dvojhodinovej ochutnávky ochutnáte 7 fantastických vín a naučíte sa veci, ktoré Vám žiadny vinár na svojej prezentácii nikdy nepovedal.

 

Dámy a páni pozývam Vás na zaujímavú ochutnávku, na ktorej Vám garantujem oddych od každodenného stresu, vtipnú atmosféru a skutočne veľa zážitkov z vôní a chutí, ktoré sa pred Vami vďaka tme otvoria. 

 

Teším sa na Vás.

Tibor Kiss - someliér a autor Tmavej degustácie v Bratislave

------------------------------------------------------------------------------

 

Po zhasnutí a zotrvaní v úplnej tme pochopíte ako to vyzerá keď sa "otvorí" svet vôní a chutí. Mozog sa už nedokáže spoľahnúť na oči a preto posilní ostatné zmysly ako sa len dá. Čaro tohto efektu pramení ešte v dobe kamennej kedy sa človek musel v tme spoľahnúť na svoj čuch a sluch aby prežil. Nebudete veriť, čo Vaše zmysly vo víne nájdu keď, Váš mozog prepne na "obranný režim".

 

A viete čo je na tom najlepšie? Že po chvíli hostia zahodia zábrany "šplechnúť" čokoľvek do tmy a vzniká veľmi zábavný a príjemný večer dopĺňaný zaujímavosťami o víne. Z tmy sa niekedy vedia ozvať veľmi zábavné a zaujímavé pocity z vína.

 

Mnohí hostia často vravia, že si neuveriteľne oddýchli od každodenného stresu a okolitého sveta.

"Sedela som v tme, bez signálu, teda ani telefón ma nerušil, venovala som sa len prítomnému okamihu, vôňam, chutiam. Sústredila som sa len na vlastné zmysly a nepremýšľala som ani nad prácou ani nad povinnosťami. Asi na tom naozaj niečo bude"

 

Priatelia pozývame Vás na neobyčajnú ochutnávku, ktorú si nemôžete spájať s tým, čo ste už zažili vo vinárstvach alebo vinotékach, pretože toto je niečo úplne iné.

 

Toto nebude o prezentovaní vinárstva.

Toto bude o víne,

a o Vašom zážitku.

 

Začiatok ochutnávky je o 18:30. "Vidíme" sa v tme?

Tibor Kiss - someliér a autor Tmavej degustácie

 

Nádvorie hotela Palace apartments

Michalská 3, Bratislava

 

Vedel som do čoho idem teoreticky, v praxi to bolo asi tak o 500% zaujímavejšie!

Miroslav Paulík